Prečo práve hypotekárna kalkulačka?

Potreba bývania je na trhu stále, nezáleží pritom na období. Bývať musí každý. V súčasnosti však možno pozorovať rozširujúcu sa výstavbu bytov a domových blokov. Súvisí to hlavne s meniacou sa situáciou mladých ľudí, ktorí majú záujem o samostatné bývanie. Tí sa preto mnohokrát obracajú na banky a ich produkty – hypotekárne úvery. Je to hlavne z dôvodu, že úver im poskytuje okamžitú možnosť bývania, pričom napr. sporenie je dlhodobou záležitosťou, ktorú treba riešiť s veľkým časovým predstihom, preto v rámci bývania z hľadiska času nie je príliš výhodnou. Keďže úverov je v súčasnosti veľké množstvo a nejde o krátkodobú a lacnú záležitosť, je potrebné zorientovať sa na trhu a vybrať si ten najvýhodnejší úver. Aby sa nestala situácia, že pre nedostatok informácií si dotyčný zvolil nevýhodný úver, ktorý však napriek tomu splácať musí.

Urobte si prehľad na trhu s hypotékami

Portál hypotekarny-uver.sk je tu práve pre tých, ktorí o hypotekárnom úvere rozmýšľajú, doteraz však ten správny nenašli. Hypokalkulačka ponúka jednoduchý a rýchly prehľad v jednotlivých bankách bez toho, aby si ich museli ľudia fyzicky obehať. Ušetria tak energiu a čas, a samozrejme peniaze.

Ako si zistiť výšku hypotéky?

Stačí zadať základné požiadavky o vašom úvere – druh, výšku, hodnotu nehnuteľnosti a dobu splatnosti – a už pri prvom kroku sa dozviete či je pri zadaných údajoch hypotekárny úver reálny. V tomto kroku sa zohľadňuje hlavne výška úveru, ktorá musí byť do 70% hodnoty nehnuteľnosti. Ďalej vás hypokalkulačka upozorní či zvolená výška úveru zodpovedá maximálnym alebo minimálnym úverovým výškam z hodnoty nehnuteľnosti bánk pre daný typ úveru. Pri nesplnení týchto kritérií Vás portál ďalej nepustí. Okamžite tak viete, či je Váš požadovaný úver aj možný.

V ďalšom kroku získavania hypotéky už ide o posúdenie bonity konkrétneho klienta. Na základe príjmov domácnosti, výdajov a následne vypočítaného životného minima a možných výšok splátok vám následne hypokalkulačka vyberie ponuky bánk. Netreba sa zľaknúť však, že ide len o modelový výsledok, pretože jednotlivé banky sú označené anonymne písmenami. Všetky ponuky sú však platné a skrývajú sa pod nimi reálne čísla a hypotekárne úvery. Ak má klient na základe takto získaných informácií skutočný záujem, stačí vyplniť správu a profesionálni poradcovia mu už konkrétnu ponuku pošlú. Je len potom na klientovi, pre ktorú konkrétnu sa rozhodne.

Hypokalkulačna vám šetrí čas aj peniaze!